Hızlı İletişim

Kurucumuz Sayın Cemil Tüfekçi’nin, 1973’te İzmit’te temellerini attığı TMS Grup, bugün Türk mühendislerinin çözüm ortağı ve 50’den fazla ülkeye ihracat gerçekleştirmiş bir şirketler grubu olarak varlığını sürdürmektedir.

icon_widget_image Şerifali Mah. Kızkalesi Sk. No:16 Ümraniye İstanbul TURKEY icon_widget_image 44 44 TMS icon_widget_image tms@tms.tc
a

Hakkımızda

TMS Kalıp ve İskele Sistemleri

TMS olarak; kurulduğumuz yıl olan 1973’den beri, yurtiçi ve yurtdışı pazarlarda inşaat sektörüne “endüstriyel kalıp ve iskele sistemleri” üretip satmaktayız. Gururla belirtmeliyiz ki, TMS bugün; kurucumuz Sayın Cemil Tüfekçi’nin 1973’de İzmit’te kurduğu mütevazi bir firmadan, günümüze kadar geçen kırk yılı aşkın sürede; elliden fazla ülkeye ihracat yapmayı başarmış, bünyesinde çok uluslu firmalar da bulunduran bir yapıya dönüşmüştür.

Sektöre yön veren firma olmak için adım adım

TMS Grubun kilometre taşları içinde ilk adımı; kurulduğundan bir yıl sonra, 1974 yılında; Türkiye’ye ilk “modüler-bina cephe iskelesi” sistemini kazandırması oluşturur.
Bu vizyoner yaklaşım, TMS’nin sonradan atacağı inovatif adımların da habercisi olmuş ve 1982 yılında çelik yüzeyli, modüler panel kalıplar olan: “GLOBAL” ve “COMBI” sistemler sektöre kazandırılmıştır.
 • 1994 yılında Plywood yüzeyli, ahşap kirişli ve çelik kuşaklı: “SIMPEX” sistemimiz ilk defa pazarda yerini almıştır.
 • 2000’li yıllardan itibaren, üretim hatlarımıza robotlar dahil olmuş ve AR-GE çalışmalarına daha fazla odaklanılarak, robotlu kaynak hatları yatırımı ile üretim bir üst kalite boyutuna taşınmaya başlanmıştır.
 • 2007 yılı, modern ve yenilikçi: “VINC’I” serisi panel kalıplarımız pazara çıktığı yıldır.
 • 2008 yılında, güvenliği temel olarak kabul eden EURONORM iskele sistemimiz: “SCAFFAST”ler sektöre tanıtılmıştır.
 • 2011 yılından itibaren otomatik tırmanır kalıp sistemimiz olan: “CLIMBEX”ler, mühendisliğimizin geldiği noktanın göstergesi olarak, ulusal ve uluslar arası pazarlara adını yazdırmaya başlamıştır.
 • Yine 2011 yılı, yurt içi kiralama hizmetimize ivme kazandırdığımız ve kurumsal kiralama sürecimizin başlangıç yılı sayılabilir.
 • 2014 yılına gelindiğinde, Katar’da iki yıl önce başlayan temsilciliğimiz, yerleşik ve kalıcı bir yapıya dönüşmüş; Katarlı güçlü bir partner ile TMS-Q firmamız kurulmuştur. Bu tarihten itibaren, tüm Ortadoğu ile Afrika’yı hedefleyen satış ve kiralama işlemleri doğrudan Katar merkezli şirket ve depolarımızdan yürütülmeye başlanmıştır.
 • 2015 yılı, Koreli partnerimiz ile BTMS firmamızın yine inşaat sektörüne hizmet için TMS çatısında kurulduğu yıldır.

Kısaca Grup Firmalarımız

 • TMS Mühendislik: Grubun belkemiğini oluşturan mühendislik firmamızdır. Grubun itici gücüdür.
 • TMS Kalıp ve TMS Yapı: İnşaat dünyasında fark yaratmayı hedefleyen; sağlam, kullanışlı, güvenli ve maliyet etkin TMS iskele ve kalıp sistemlerini üreten ve bu ürünleri yurtiçi-yurtdışı pazarlara sunan firmalarımızdır.
 • TFK Kiralama: Grubun yurtiçi pazarlarda TMS kalıp ve iskelele sistemlerini kiralamak suretiyle; kısa sürede geçilecek proje aşamalarında, müşterilerimize “ekonomik çözümler” yaratmayı amaçlayan firmasıdır.
 • TMS Mekanik: İşçiliği ile birlikte sektörün çeşitli inşaat malzemeleri ihtiyacını karşılamayı hedefleyen grup firmasıdır.
 • BTMS: Grubun Kore’li BMS firmasıyla ortaklaşa kurduğu ve her türlü inşaat demirlerinin mekanik olarak birleştirilmesinde kullanılan “donatı manşonları”nı üreterek pazarlayan çok uluslu yapıdaki firmasıdır.
 • TMS Qatar: Katar’ın önemli firmalarından Al Jaber Capital ile birlikte, Katar’da kurduğu, TMS ürünlerini gerek satış, gerekse kiralama suretiyle Ortadoğu pazarına ulaştırmayı hedeflediği firmasıdır.

Sektörde yabancı tekele karşı öncü

Yenilikçi ve rekabetçi ürün ağı ve güvendiği mühendislik gücü sayesinde, hem ülkemizde gurur kaynağı olmayı başarmış, hem de yabancı üreticilere rakip yaratarak sektörel bir tekelin oluşmasının engellenmesinde öncü olunmuştur.

İhracat yüzü

1990 yılı başlarında hız verdiğimiz dış pazara açılma çalışmaları sonucu bugün; Almanya dahil Avrupa’ya, Rusya’dan tüm Türki Cumhuriyetlere ve Ortadoğu’dan Afrika’ya, Asya ve Güney Amerika gibi bir çok pazarda, 50’den fazla ülkeye TMS ürünlerini ihraç etme başarısına imza atmış bulunuyoruz.Kurulduğu günden bu yana, hizmet ve ürünleri için ödün vermediği: “mutlak kalite” ve “müşteri memnuniyeti odaklı yaklaşımı”; ürettiğinin büyük çoğunu ihraç eden bir gruba dönüşmesinde anahtar rolü oynamıştır.

Mühendislik Firması

Dünyada ses getiren tırmanır kalıplarımızdan, Avrupa normlarında iskelelerimize; modüler panellerimizden, ağır yük taşıyıcı sistemlerimize kadar geniş ve yenilikçi ürün yelpazemizle, her ne kadar bir tedarikçi gibi görünsek de; biz aslında kendimizi daha çok, bir “mühendislik” firması olarak konumlandırıyoruz.Bizi sektörde öne çıkartan en önemli gücün de; çok önem verdiğimiz ve fark yaratan bu “mühendislik” kapasitemizden geldiğine inanıyoruz.

Gerçek Çözüm Ortağı

Müşterimizin gerçek çözüm ortağı olmayı hedefler, hatta kendimizi onun bir departmanı gibi görür ve onunla birlikte hareket ederiz.Müşterimiz, daha teklif aşamasından başlayarak, projesinin sonuna kadar her süreçte bizi yanında hisseder; mühendisliğimize ve ürünlerimize güvenir.Bu düsturumuz, her geçen gün büyüyen müşteri ağımızda yerli yabancı inşaat devlerinin yer almasının ve önemli projelerde değerli müşterilerimizle birlikte var olmamızın kilit faktörüdür.

Vizyonumuz

Mühendislik Hizmetlerinde dünya genelinde bir marka olmak, sektörde her zaman “ilkleri” ve “en iyileri” hayata geçirmek.

a

Misyonumuz

Türkiye ve dünyada; inovatif, güvenli, uluslararası kalite ve standartlarında üretim ve hizmet sağlamak; müşterilerimiz ile birlikte çalışarak, ihtiyaçlarına en doğru yaklaşımı sergilemek; tüm bunları gerçekleştirirken, disiplinlerarası çalışma kabiliyetini tüm TMS çalışanlarının benimsemesini sağlamak, kariyer gelişimine yardımcı olmak ve en önemli değer olarak görmek.

Keşfedin

İlkelerimiz

  TMS, kurulduğu 1973 yılından beri, saygınlığını, güvenilirliğini, dünya standartlarında çalışma gayretini, Müşteri, Personel ve Tedarikçilerine karşı duyduğu sorumluluğa borçludur.
  • Tüm faaliyetlerinde, devlete, müşteriye, personele, ortaklarına, alt ve yan sanayiye daima dürüst ve saygılı davranmak.
  • Çalışanlarımızı en önemli değer olarak kabul etmek ve kurum içi sosyal dengeyi korumak.
  • Müşteriyi bilgilendirmek yönlendirmek ve müşteri isteklerini öncelikle yerine getirmek.
 • Müşteri memnuniyeti ve kaliteyi daima ön planda tutmak, müşteri verilenle yetinip memnun olsa bile, sürekli gelişme felsefesi ile ona daha iyisini vermeye çalışmak.
 • Üstten talimat yerine alttan karar ve üstten onayı sağlamak.
 • Tüm personeli belirli formüller gereğince karla ve/veya diğer ayrıcalıklarla motive etmek.
 • Tüm personeli her yıl durumlarına ve konularına göre belirli sürelerle eğiterek, çağdaş teknolojiyi ve kalite anlayışını özümsemelerini sağlamak.
 • Tüm personeli kendine çalışır bir psikolojiye eriştirmek; karı, zararı, başarıyı ve başarısızlığı bir bütün olarak paylaşmak, başarısızlıktan dersler çıkararak tekrarlamamak.
 • Kurumsallaşmış, faaliyetlerini sistem ve prosedürlerle bağlamış bir kurum olarak ekip çalışmalarını önde tutmak, takım ruhunu ve çalışmasını ilke edinmek.

TMS Grup

Kilometre Taşları

1973

Kuruluş

TMS TÜFEKÇİOĞLU MÜHENDİSLİK SAN. TİC. A.Ş. Cemil Tüfekçi tarafından İzmit’te kuruldu.

1974

Modüler İskele

Türkiye’de ilk kez modüler iskele üretimi gerçekleştirildi.

1982

Çelik Yüzeyli Panel

Türkiye’de ilk kez çelik yüzeyli panel sistemler üretildi.

1994

Kubilay Tüfekçi

Yönetim Kurulu Başkanlığına Kubilay Tüfekçi seçildi.

1994

SIMPEX

Plywood yüzeyli Ahşap Kiriş ve Çelik Aksam kombinasyonu ile endüstriyel kalıp sistemi “SIMPEX” üretildi.

1996

Yeni Merkez

Proje ve dizayn merkezi kuruldu.

1999

Yeni Fabrika

Yeni fabrika İzmit’te faaliyete başladı.

2006

Robotik Üretim

Robotik üretim hatları devreye alındı.

2007

VINC'I

Yenilikçi vizyonumuz doğrultusunda panel sistemlerimiz “VINC’I” serisinin lansmanı yapıldı.

2007

Yeni Genel Merkez

TMS beyaz yaka kadrosu İstanbul’da yeni merkezinde faaliyete başladı.

2008

SCAFFAST

Avrupa standartlarında güvenlikli iskele ürünümüz “SCAFFAST” üretildi.

2010

Kastamonu

İkinci üretim tesisimiz Kastamonu’da faaliyete başladı.

2011

CLIMBEX

“CLIMBEX” hidrolik sistemimiz üretildi.

2013

40. Yıl

TMS kuruluşunun 40. yılını kutladı.

2015

TMS Katar

Sektörde global oyuncu olma vizyonundan hareketle, TMS Katar firmamız kuruldu.

2016

Bauma Fuarı

Global sektörde yenilikleri takip etmek ve ürünlerini sunmak üzere, üç yılda bir gerçekleştirilen BAUMA fuarında 4. Kez yerini aldı.

2018

45 Yıllık Tecrübe

70 beyaz yaka olmak üzere toplamda 250 kişilik deneyimli kadrosu ile 45 yılda 50’yi aşkın ülkeye ihracaat gerçekleştirildi ve faaliyetlerimiz devam etmektedir.

2022

Bauma Fuarı

Global sektörde yenilikleri takip etmek ve ürünlerini sunmak üzere, üç yılda bir gerçekleştirilen BAUMA fuarında 5. Kez yerini aldı.

2023

50. Yıl

1973

Kuruluş

TMS TÜFEKÇİOĞLU MÜHENDİSLİK SAN. TİC. A.Ş. Cemil Tüfekçi tarafından İzmit’te kuruldu.

1974

Modüler İskele

Türkiye’de ilk kez modüler iskele üretimi gerçekleştirildi.

1982

Çelik Yüzeyli Panel

Türkiye’de ilk kez çelik yüzeyli panel sistemler üretildi.

1994

Kubilay Tüfekçi

Yönetim Kurulu Başkanlığına Kubilay Tüfekçi seçildi.

1994

SIMPEX

Plywood yüzeyli Ahşap Kiriş ve Çelik Aksam kombinasyonu ile endüstriyel kalıp sistemi “SIMPEX” üretildi.

1996

Yeni Merkez

Proje ve dizayn merkezi kuruldu.

1999

Yeni Fabrika

Yeni fabrika İzmit’te faaliyete başladı.

2006

Robotik Üretim

Robotik üretim hatları devreye alındı.

2007

VINC'I

Yenilikçi vizyonumuz doğrultusunda panel sistemlerimiz “VINC’I” serisinin lansmanı yapıldı.

2007

Yeni Genel Merkez

TMS beyaz yaka kadrosu İstanbul’da yeni merkezinde faaliyete başladı.

2008

SCAFFAST

Avrupa standartlarında güvenlikli iskele ürünümüz “SCAFFAST” üretildi.

2010

Kastamonu

İkinci üretim tesisimiz Kastamonu’da faaliyete başladı.

2011

CLIMBEX

“CLIMBEX” hidrolik sistemimiz üretildi.

2013

40. Yıl

TMS kuruluşunun 40. yılını kutladı.

2015

TMS Katar

Sektörde global oyuncu olma vizyonundan hareketle, TMS Katar firmamız kuruldu.

2016

Bauma Fuarı

Global sektörde yenilikleri takip etmek ve ürünlerini sunmak üzere, üç yılda bir gerçekleştirilen BAUMA fuarında 4. Kez yerini aldı.

2018

45 Yıllık Tecrübe

70 beyaz yaka olmak üzere toplamda 250 kişilik deneyimli kadrosu ile 45 yılda 50’yi aşkın ülkeye ihracaat gerçekleştirildi ve faaliyetlerimiz devam etmektedir.

2022

Bauma Fuarı

Global sektörde yenilikleri takip etmek ve ürünlerini sunmak üzere, üç yılda bir gerçekleştirilen BAUMA fuarında 5. Kez yerini aldı.

2023

50. Yıl