Hızlı İletişim

Kurucumuz Sayın Cemil Tüfekçi’nin, 1973’te İzmit’te temellerini attığı TMS Grup, bugün Türk mühendislerinin çözüm ortağı ve 50’den fazla ülkeye ihracat gerçekleştirmiş bir şirketler grubu olarak varlığını sürdürmektedir.

icon_widget_image Şerifali Mah. Kızkalesi Sk. No:16 Ümraniye İstanbul TURKEY icon_widget_image 44 44 TMS icon_widget_image tms@tms.tc

Mozoon Tower, Westbay – Doha’da TMS ile Yükseliyor

Kısa zamanda önemli projelere imza atan TMS KATAR firmamız, bölgedeki prestijli projelerin çözüm ortağı olmaya devam ediyor.

Yüksek katlı yapıların vazgeçilmezi olan ve kule vinçten bağımsız olarak hareket ettirilen hidrolik tırmanma sistemi TMS Climbex® ile çekirdek perdeleri hızlı ve güvenli bir şekilde yükselmektedir.

Başkent Doha’nın büyük yatırımları arasında yer alan Gold Line Metro Projesinden, yapımı devam etmekte olan stadyum projelerine kadar birçok projede TMS sistemleri tercih edilmektedir. Bahsi geçen yeni projeler arasında yer alan Mozoon Tower Projesi, yüksek katlı binaların yoğun olarak bulunduğu ve sahil bölgesi olan Westbay’da yer almaktadır. Yapı, 29.375 m2 arsa alanı üzerinde, toplamda 560.000 m2 kapalı alana sahip olup 1.600 adet konut ve ticari mekân yer alacaktır. Yaklaşık 687 milyon USD proje bedeliyle yatırımcıların dikkatini çeken projenin ana yükleniciliğini MZP WLL ve ORIENTALS ENTERPRISES WLL üstlenmektedir.

4 adet kulenin en yüksekleri olan Tower C (5B + G + 37 NK) ve Tower D (5B + G + 45 NK) kulelerinin her birinde 2 şer olmak üzere, toplamda 4 adet çekirdek perdesi bulunmaktadır. Bu perdelerin kalıplarını tırmandırmak içinse TMS’nin öne çıkan sistemi olan Climbex® Hidrolik Tırmanır Kalıp Sistemi tercih edilmiştir.

Çekirdek perdeleri için sistem dahilinde toplam 312 mtül Simpex kalıbı; 94 adet 10 ton kapasiteli ve 40 adet 6 ton kapasiteli Climbex hidrolik sistem kullanılmaktadır. TMS hidrolik kalıp sistemleri sayesinde perde betonu 6 günlük periyodlarla dökülüp vinçten bağımsız olarak tırmanabilmektedir.

 

CLIMBEX® HİDROLİK TIRMANIR SİSTEMLER
CLIMBEX 50 – CLIMBEX 60 – CLIMBEX 100

Climbex hidrolik tırmanma sistemleri yüksek yapılarda kalıbın vinçten bağımsız olarak hareket etmesini sağlayan hidromekanik bir yükseltme uygulamasıdır. 50 KN, 60 KN ve 100 KN yük taşıma kapasitesine sahip farklı tırmanma üniteleri mevcuttur. Çok geniş bir kullanım yelpazesine sahip olan Climbex® Hidrolik Tırmanır Sisteminin avantajları:

Yüksek güvenlikli hızlı çalışma sağlar, verimli maliyet sunar.
70 km/saat rüzgar hızına kadar güvenli tırmanma yapabilir.
Sistem tırmanma sırasında binaya kılavuzludur.
Büyük platformların şekil ve boyutları binanın geometrisine göre ayarlanabilir.
Sistem duvar daralmalarına ve eğimlerine uygundur.
5,5m yüksekliğe kadar döküm yüksekliği olabilir.
Katar ve Ortadoğu’daki faaliyetlerinin dışında, Hindistan’dan Paraguay’a kadar geniş bir coğrafyada 55’ten fazla ülkeye ihracat gerçekleştirmiştir. Climbex sisteminin kullanıldığı bir diğer ürün gamı ise Rüzgar Koruma Perdeleri olup yüksek yapılarda güvenli bir çalışma ortamı sağlamaktadır. İlgili sistemimiz Avrupa kıtasında iki referans projede güvenle yükselmektedir. TMS Kalıp’ın Climbex® Rüzgâr Koruma Perdesi, BvH Marienturm – Frankfurt (Almanya) ve Citygate Viyana (Avusturya) projelerinde de tercih edilmiştir.

 

CLIMBEX HİDROLİK RÜZGAR PERDESİ ve KORUMA SİSTEMİ

Climbex Rüzgâr Perdesi ve Koruma Sistemi, yüksek yapılarda inşaat işlerinin yüksek güvenlikle yapılmasını sağlayan; raylar, yatay elemanlar, döşeme bağlantıları ve yüzey kaplamasından oluşan bir koruma sistemidir. Climbex Rüzgâr Perdesi ve Koruma Sistemi yüksek yapılarda çalışanları rüzgâr ve düşme riskine karşı korumak için kullanılır ve iş verimini arttırır. Tüm kapalı koruma sistemi, Kule vinç yardımıyla, ya da projeye göre tasarlanmış TMS hidrolik sistemi ile kattan kata taşınarak hareket ettirilir.

 

45 yıldır hizmet veren TMS Grubunun ilk yurt dışı yatırımı olarak faaliyet gösteren TMS Katar, bu pazardaki varlığını ardı ardına yer aldığı altyapı, endüstriyel ve yüksek yapı projeleri ile perçinleyerek Katar’da kalıp ve iskele piyasasının önemli bir oyuncusu olmayı başarmıştır.

Zorluk derecesi daha yüksek ve teknik hesap yoğunluğu fazla olan projelerde kendilerini daha iyi anlattığını belirten TMS Grup, bu sebeple firmayı hep bir adım öne taşıyan katma değeri yüksek projelerde yer almaya önem göstermektedir.