Karma Yapılar (Otel, AVM, Konut, İş Merkezi)

Halk GYO İstanbul Finans Merkezi

PROJE HAKKINDA

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinasyonunda yürütülen ve yaklaşık 3,5 milyon metrekare inşaat alanına sahip olacak olan İstanbul Finans Merkezi (İUFM) Projesi inşaatı hız kesmeden devam ediyor. Proje kapsamında yer alan Halk GYO Ofis Kuleleri projesi de TMS Kalıp ve İskele sistemleriyle yükselmektedir.

Halk GYO Projesi 46 ve 34 katlı 2 kuleden oluşmaktadır. Ana yükleniciliğini YDA İnşaat’ın üstlendiği projenin kaba yapı alt yükleniciliği ÖMSA firması tarafından gerçekleşmiştir. 2017 yılı itibariyle kaba yapı işlerinin devam ettiği projede TMS Kalıp ve İskele Sistemleri tercih edilmiştir. Proje toplam kapalı alanı yaklaşık 440.000m2 olup, ÖMSA İnşaat tarafından gerçekleşen kısmı 163.000m2 kapalı alanı sahiptir.

PROJEDE KULLANILAN KALIP VE İSKELE SİSTEMLERİ

Projenin döşeme sistemi MK-H 150 masa tipi iskele sistemlerinden oluşmuştur. Döşeme kalıbı mahya ve ızgaraları ise Kaufmann (Avusturya) markalı HT 20 ahşap kirişlerden oluşturulmuştur.

Kolon, perde ve şaft kalıplarında SIMPEX® ve Vinc’i® 80 kalıp sistemleri kullanılmaktadır. Aynı zamanda bodrum perdeleri için RAM tek yüz perde sistemleri ve dairesel kolonlar için de CIREX® kolon sistemleri kullanılmaktadır.

Kullanılan Sistemler:

  • SIMPEX® ve VINC’I® 80 Perde ve Kolon Sistemleri
  • TR-K Tırmanır İskele Sistemi
  • CIREX® dairesel kolon kalıbı
  • MK-H 150 Masa Döşeme Kalıp ve İskelesi
  • RAM tek yüz perde sistemi